הודעה לבעלי האתר

המנוי החודשי הסתיים, יש לחדשו דרך ממשק ניהול האתר.
האתר נכנס לרשימת המחיקה ויימחק בקרוב
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
מי אתה
אם תראה מי אתה באמת, ישנאו אותך?
אם תראה לאנשים מי אתה באמת, הם ישנאו אותך.
זה לקח שכולנו לומדים בגיל צעיר מאוד, כולל אותי. כשהייתי ילד, לא ממש הרגשתי שמקבלים אותי. ילדים עוברים בריונות בגלל הבגדים שהם לובשים, בגלל הגוף שלהם, הפנים שלהם, ואם לא בגלל הדברים האלו אז בגלל האופי – על זה שאתה יותר מידי מוזר, או יותר מידי מביך או יותר מידי חנון – על זה שאתה אוהב שחמט או משחקי מחשב או מתמטיקה. להיות דחוי ונשפט באופן יומיומי על ידי בני השווים גורם לילד להרגיש מתוסכל, אומלל, מובך ומדוכא. והחלק העצוב הוא שככל שזה נמשך, הילד מתחיל להסתיר ולהסוות את הזהות שלו – להפוך ל"נורמלי". כל זה במטרה שיאהבו אותו. הוא מתחיל לקנות בגדים יקרים שהוא לא יכול להרשות לעצמו, מסתיר פגמים, מעמיד פנים שהוא אוהב דברים שילדים "מגניבים" אוהבים, ומסתיר את הדברים שהוא אוהב באמת. אולי בעבר ירדו עלייך על זה שאתה מתלבש שונה, או שאולי לא רצו להיות חברים שלך כי תחומי העניין שלך היו מוזרים מידי, או שאולי יש דבר פיזי שמבדיל אותך מאחרים- וזה מעצמו גרם לך להיות מובדל ומנותק מהסביבה. אולי היית האדם היחיד בכיתה או בשכבה או אפילו בעיר שיש לו את השונות הספציפית הזאת. היית שונה, מוזר, לוזר, פריק, וכתוצאה מכך למדת את הלקח הכואב הזה בגיל צעיר:
אם תראה לאנשים מי אתה באמת, הם ישנאו אותך.
אז שינית את עצמך כדי לשרוד, כדי שיקבלו אותך. הפכת לשקט יותר, ביישן יותר – בטוח יותר. למדת מה מקובל מבחינה חברתית ואימצת את זה. זה הפך ל"אתה החדש".
ברוב החברות הניסיון להפוך ל"נורמלי" הוא הדרך היחידה למצוא חברים. הדרך היחידה שאנשים לא ישנאו אותך. אבל משהו חדש הגיע ושינה את המצב – האינטרנט. בעשור האחרון אנשים עם אישיויות לא קונבנציונליות ותחומי עניין מיוחדים הופיעו בכמויות בפלטפורמות כגון יוטיוב, פייסבוק ואינסטגרם, וזה אפשר להם להתחבר עם אנשים לא קונבנציונליים נוספים – אותם אנשים שפעם היו מודחים מהחברה ומתבודדים בעל כורחם, עכשיו בעלי מסות אדירות של עוקבים מכל רחבי העולם שאוהבים אותם בגלל מי שהם. והסיבה היא כזאת; כשהיית ילד, הקהילה שחיית בה הייתה קטנה ובעקבות זאת יכול היה להיות מצב שאתה באמת היית היחיד אותה קהילה בעל תכונה שונה או תחום עניין כזה או אחר. אבל עיר אחת היא רק חלקיק מערי מהעולם כולו. בזכות האינטרנט – הקהילה שלך עצומה. בזכות האינטרנט אנשים יכולים למצוא כמויות אדירות של אנשים אחרים בעלי תחומי עניין זהים לשלהם, מה שלא היה בעיר הקטנה שגדלו בה. בלי האינטרנט אתה אולי מוזר, אבל עם האינטרנט אנשים מוזרים כמוך הופכים לגיבורים – נותנים כוח וביטחון עצמי ל"מוזרים" אחרים. זה מעניק לאנשים כאלו חבר שמבין אותם, משפחה שמקבלת אותם, קהילה חדשה שהם שייכים אליה.
דברים שבתור ילד גרמו לך להיות מודר חברתית הם עכשיו "כוחות העל" שלך – היהלום שלך. וכל האנשים האלו שהפכו לגיבורים אינטרנטיים בשל המוזריויות שלהם, מוכיחים שאם אתה שונה - אתה יפה. מוכיחים שלא משנה אילו שונויות פיזיות או אישיותיות יש לך - אתה יכול לעשות כל מה שתרצה.

אל תתנצל על מי שאתה. אל תסתיר את מי שאתה ואת מה שאתה אוהב גם אם זה נחשב מוזר. אלו בדיוק הדברים שיכולים להפוך אותך להשראה לאחרים. אתה יכול לעשות משהו יוצא דופן, אתה יכול ללמד אחרים שהפגמים שלהם הם היהלום שלהם.
אם תראה לאנשים מי אתה באמת – הם יאהבו אותך.
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
בניית אתרים
   הודעה לבעלי האתר

המנוי החודשי הסתיים, יש לחדשו דרך ממשק ניהול האתר.
האתר נכנס לרשימת המחיקה ויימחק בקרוב
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
דף הבית טלפון