3 הרגלים שהורסים את הביטחון העצמי שלך
מה העניינים גבר? באתי לתת לך טעימה קטנה מהתבשיל הכולל שנקרא ריל אלפא, שבו הכנסתי לך את כל התורה השלמה להצלחה עם נשים ב2020, ושנינו יודעים שזה סיפור מה...כולנו מרגישים שזה כבר לא מה שהיה פעם. מה שעבד כבר לא עובד, מה שהיה נחות כבר מקובל, ומה לעזאזל נחשב הטרדה? איך אני גם נשאר מי שאני וגם מצליח לצאת עם הנשים שאני בוחר? בתקווה שאתה מהאחוז הקטן באוכלוסייה שבוחר ולא מתפשר, תהנה קודם מהטעימה, אחר-כך תחשוב על מנה עיקרית.

1 לכלכת, אחי
אחד הדברים שגרמו לי לפתח ביטחון עצמי גבוה יותר הוא ההבנה שאנשים שמביעים שנאה כלפיי, עושים את זה מתוך מקום של חוסר ביטחון. כשמישהו מרביץ תגובה לסרטון או מאמר שלי בסגנון של: "מי זה האפס הזה?", "אני לא מאמין שמישהו באמת לוקח ממנו טיפים, ועוד משלם על זה!", "לא מאמין שהשחיף הזה מזיין". בהתחלה תגובות כאלו היו נכנסות לי ללב וגורומות לי להטיל ספק בעצמי. לשמחתי בשלב מסויים זכיתי לשאול את עצמי - למה שמישהו יגיד דבר כזה? מה דוחף אותו להגיד לי את זה? וכשחושבים על זה, התשובה היא די ברורה.

אנשים מפיצים שנאה על אחרים, כדי להרגיש טוב עם עצמם. לכן אם מישהו זורק לך את המילה אפס, הוא כנראה מרגיש אפס בעצמו, אבל כשהוא אומר לך את זה, זה גורם לו להרגיש כאילו הוא טוב יותר ממך. מצחיק שהכלי הכי נפוץ לאנשים להפיץ שנאה הוא האינטרנט, ואלו שעושים זאת גם קשה להם מאוד לעשות זאת כשהם עומדים מול אדם אמיתי.

אבל הנקודה האמיתית כאן היא חיי היום - יום שלנו, אנחנו מבלים הרבה זמן בלדבר דברים רעים על אנשים מאחורי גבם. למשל, אני זוכר את עצמי כילד שלא הולך לו עם בחורות בכלל. אפילו לא בשיחה סתמית על החיים, ידידות לכיתה או אפילו שיחה בצ'אט. באותם זמנים הייתי מבלה עם חברים שהם גם-כן גרועים מאוד עם בחורות, והיינו מדברים רוב הזמן על אנשים שהלך להם טוב עם בחורות - "הבחורה הזאת, היא לא הייתה כזאת חמודה בכל מקרה", "היא מגעילה ממש", "אני מתערב אתכם שהוא שיקר על מה שקרה איתה אתמול"...ואני יודע שללכלך בצורה הזאת, זה מרגיש נורמלי וכולם עושים את זה. אבל אתה חייב להבין, כשאתה עושה את זה, זה בגלל שאתה מרגיש פחות מהאדם שאתה מלכלך עליו, וזה גורם לך להרגיש טוב יותר עם עצמך כשאתה מדבר בצורה הזאת.

כל אלו הן סיבות למה אני פיתחתי לעצמי חוק לא ללכלך על אנשים ללא ביסוס. ובכל פעם שאני תופס את עצמי מלכלך, אני עוצר ושואל את עצמי - למה אני עושה את זה? ובדרך כלל זה בגלל שהאדם שאני מדבר עליו, יותר מוצלח ממני במשהו. אז אני שואל - אוקיי, מה אני יכול ללמוד ממנו, ומה אני יכול לעשות כדי להגיע לרמה שלהם?
3 הטלת אשמה
כשאתה נמצא במקום שאתה לא מרוצה ממנו בחיים, ישנן 2 דרכים בסיסיות שתוכל להגיב אליו. והראשונה - בוא נגיד שמעולם לא הייתה לך בת זוג אמיתית, וזה נראה בלתי אפשרי בעיניך להשיג דייטים עם בחורות שוות, אתה יכול להגיד לעצמך - "שילכו לעזאזל כל הבנות האלה, כל מה שהן רוצות זה לשחק משחקים, זה אפילו לא שווה לנסות יותר". או אולי אם אתה מתאמן בחדר כושר. אתה נצמד לדיאטה שלך, אתה מתאמן קשה, ואתה לא מצליח לראות שום תוצאות, אז אתה אומר לעצמך - "פשוט יש לי גנטיקה גרועה. הדברים האלה אף פעם לא הולכים לעבוד לי", או אולי אתה לא עושה הרבה כסף בנקודה הזאת בחיים שלך, אז אתה אומר לעצמך - "לעזאזל עם כל האנשים שעשו לי ראיון עבודה בעבר ולא קיבלו אותי לעבודה, זו אשמתם". בעצם אתה משחק פה משחק אשמה. כולם אשמים במצב שלך חוץ מעצמך. וזה לגמרי נורמלי לעשות את זה כי זה מנגנון הגנה. הגיונית, אם זו לא אשמתך, אז אין שום דבר שתוכל לעשות כדי לשנות את המצב שאתה נמצא בו. אז אתה לא צריך לדאוג לגבי זה, אתה לא צריך לנסות יותר.
והדרך השנייה והטובה ביותר להגיב למצב שלך - היא לקבל בעלות ואחריות מלאה. להגיד, אוקיי, אני לא הייתי מוצלח עם בחורות. למה? למשל אצלי, אחת הבעיות היא שבכלל לא ניסיתי. אם אתה לא מנסה, אין לך על מה לדבר בכלל. אגלה לך סוד כמוס על בחורות - אם אתה לא מנסה, הן לא הולכות להופיע פשוט יום אחד בדירה שלך. אם אתה לא עושה מספיק כסף כרגע, למה? מה אתה יכול לעשות כרגע כדי לשנות את זה? אולי אתה צריך להפציץ את הרזומה שלך וללכת ל4 ראיונות עבודה בכל יום. הפואנטה היא, שאתה מתחיל לחשוב בצורה של - אוקיי, מה אני יכול לעשות עכשיו כדי לשפר את המצב. וכשאתה חושב בצורה הזאת באותו הרגע אתה מתחיל לקבל דחיפה לביטחון העצמי שלך כי אתה היחיד ששולט בסיטואציה, ואתה מבין, שאתה צריך להרים את הטוסיק מהספה, לצאת החוצה ולגרום לדברים לקרות. וכשאתה יוצא החוצה ועושה דברים שמובילים אותך למקומות שהיית רוצה בחיים, במקום לשבת ולהתלונן, קורים דברים קסומים, ואתה מתחיל להאמין בעצמך הרבה יותר ממה שהאמנת בתוך הפטפוט המוחי של עצמך.
אין למצולם קשר לנאמר
דופמין
תגיד לי אם זה נשמע לך מוכר - אתה מגיע הביתה מהעבודה או בית הספר, יש לך קצת זמן לעצמך, ואתה מתחיל להעלות מחשבות לא נוחות. אולי ראית בחורה ממש יפה בדרך, ואתה מתחיל לחשוב - זה היה יכול להיות מדהים לצאת עם בחורה כזאת! אבל אז אתה חושב - זה בחיים לא הולך לקרות, היא לא בליגה שלי. אתה מתחיל לחשוב מחשבות מדכאות עם עצמך ולהאכיל את עצמך סרטים עם כפית. ומה שאתה עושה בדרך כלל עם זה, זה מנסה לכסות את זה עם משהו אחר. לברוח מזה. זה יכול להיות אולי לצפות בפורנו, להזמין חבר לעשן ולשחק בפלייסטיישן, אולי לצאת ולהשתכר? אתה באופן מיידי תנסה לעשות משהו שיסיח את דעתך מהכאב הזה ויתן לך הנאה לטווח זמן קצר. רק קצת דופמין למוח, רק שישאיר אותך שמח ללילה הספציפי הזה. 
תראה, אני יודע שכולנו עושים את זה לפעמים, אף אחד לא מושלם! אבל העניין שאתה צריך לעבוד עליו הוא האיזון שלך. בכל פעם שאתה מרגיש חוסר נוחות עם עצמך, חסר ביטחון או מדוכא, אתה יכול בהחלט ללכת ולהשתכר, לעשן, לצפות בפורנו או לשחק, זה הולך לכסות את הכאב הזה וזה הולך להסיח את דעתך, אבל הדבר המפחיד הוא שאם אתה תמשיך לעשות את זה - אתה אף פעם לא הולך לתת לעצמך את המקום באמת לחוות את התחושות הלא נעימות האלו ודרך דחיפה של התחושות האלו, להבין עם עצמך, מה אתה באמת צריך לעשות בשביל למנוע מהתחושות האלו לקרות מלכתחילה.

ההמלצה הכי טובה שאוכל לתת לך, אם אתה מתמודד עם מצבים קיצוניים שבהם מצב הרוח והמוטיבציה שלך יורדים, הראש שלך מתמלא במחשבות שליליות ותחושה כללית של וותרנות, היא פשוט לשבת ולתת לעצמך להרגיש את התחושות שלך. לכמה דקות פשוט לנשום עמוק, להקשיב לנשימות שלך ולאחר כמה דקות להרגיש את המחשבות האלה עוברות דרכך, ובסוף תמצא את עצמך מסתכל על המצב במבט טוב יותר, זווית אחרת. אתה תראה את התמונה הכוללת ותהיה הרבה פחות נסער מלהט הרגע, פחות לוקח החלטות פזיזות ומפוצץ הכל.

כשאתה במצב תודעתי יותר גדול ורגוע, אתה יכול להסתכל על הדברים מעשית ולחשוב - אוקיי, מה אני יכול לעשות כדי להיות במקום אחר שגורם לי להרגיש שמחה? מה הבעיות שגורמות לי לתחושות האלה? מה אני יכול לעשות שונה בפעם הבאה כדי לא לקבל את הסירוב שקיבלתי מאותה בחורה? כל זה במקום לחזור שוב ושוב על מעגל של טעויות, שגורמות לך להיות שמח ללילה אחד אבל ממשיכות לשלוח אליך רגעים כאלו של כניעה. 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
2.
וואלה היה הכל ברור מאליו אבל תודה בכל זאת כיף לקרוא  (ל"ת)
21/01/20 03:10
מאת: שקדד
1.
בתור בחורה!
21/01/20 03:08
מאת: רויטל
כל מה שכתבו כאן באמת נכון, אמת לאמיתה
בניית אתרים
תפריט דף הבית טלפון